dźwięk i obraz

_kiRk – gwiazda berlińskiego Tresora + VJ Shinkan

Projekt powstał w 2001 roku. Punktem wyjścia początkowo była muzyka techno – wszystkie jej niepokorne nurty i artyści zorientowani na odkrywanie nowych obszarów.Z czasem zespół wzbogacił się o nowych muzyków wywodzących się z różnych kręgów, co dało nowy impuls do rozwoju. Dzięki nim surowy bit został zrównoważony emocjonalnością trąbki, syntetyczny wykop zaczął iść w parze z rapowym Vibe’m, zaś abstrakcyjne kliki zderzyły się z konkretem śpiewanej historii. Numery kiRk znalazły się na pięciu wydawnictwach winylowych. Zespół zanotował kilka sukcesów, m.in. koncert w berlińskim Tresorze, współpracę z Si Begg’iem, czy emisję utworów w audycji Mary Anne Hobbs (BBC).

_Jackname Trouble + Pani Pawlosky

niezwykle uzdolniony producent wywodzący się z Olsztyna, doceniony przez najbardziej uznanych w Polsce i na świecie producentów muzyki elektronicznej – między innymi Jacka Sienkiewicza i Catz’n'Dogz. Specjalnie na digital_ia.11 przygotowuje live-act dopełniony wrażeniami wizualnymi przygotowanymi przez szczecińską VJ’kę – Panią Pawlosky – laureatkę Nokia Trends Lab oraz sceny myspace na Free Form Festiwal w Fabryce Trzciny w Warszawie, finalistkę Student’s Off Film Festiwal, uczestniczkę łódzkiego festiwalu filmowego Camerimage Plus. Współpraca zaowocowała szeregiem nagrod w dziedzinie projektów audiowizualnych. Do największych z nich można zaliczyć występ na Heineken Open’air w Gdyni, zakwalifikowanie się do konkursu na festiwal Fama Świnoujscie oraz Transwizualia we Wroclawiu.

_Basalias – Teielte/Wojtek Urbański/Sonar Soul

Projekt będący efektem spotkania trzech muzycznych osobowości Teielte, Wojtka Urbańskiego i Sonar Soul’a. Znaki szczególne to brak jakichkolwiek założeń oraz nieskrępowana zabawa formą i konwencją. Jest to debiutancki koncert tego projektu, w którego skład wchodzą osoby, które zaznaczyły już swoją obecność na polskiej scenie. Ubiegłoroczny debiut Teielte „Homeworkz” spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami zarówno krytyków, jak i słuchaczy.

_Stendek + VJ Tusto

Projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka, słychać inspiracje ambientem, minimalem oraz IDM. Występy na żywo są wzbogacone zawsze o wizualizcje autorskie, lub też miksowane na żywo przez zaproszonych vj’i. Stendek wydał 3 epki dla netlabeli Equaliteq, Phatt oraz najnowszą dla Qunabu o tytule „Qunabu EP”. Współpracuje z grupą STYLON o…raz WEF ( Warsaw Electronic Festiwal ). Utwory Maćka znalazły się na kompilacjach wydanych przez Warsaw Electronic Festival ” NEW WAVES 2009″, „One Small Step” oraz „Unknow Points 2010″. Stendek wystąpił na większości ważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce takich jak Selector Festival w Krakowie,Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach czy Vivisesja w Poznaniu. Podczas tegorocznych digital_iów, w towarzystwie VJ’a Tusto, promować będzie swoje najnowsze wydawnictwo dla brytyjskiej wytwórni NO ECHO RECORDS.

_eleKTro mOOn
3 D mapping – ożywianie form

EleKTro mOOn Vision to polsko-węgierski duet artystów wizualnych obecny na międzynarodowej scenie od 2004 roku. Mają na swoim koncie wiele prezentacji multimedialnych związanych z nurtem szeroko pojętego video-artu realizowanych w formie widowisk wizualnych, performance’u a/v, instalacji wideo, wielkoformatowych projekcji multimedialnych (np. Bianca Notte w Rzymie na fasadzie Palazzo delle Esposizioni), czy projekcji wideo w spektaklach teatralnych (Teatr Stary w Krakowie). W ich portfolio znajdują się również krótkie formy filmowe i wideoklipy; krótki film pt. Missed Train ich autorstwa otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Krakowskich Miniatur Filmowych (2007). Zapraszani są na międzynarodowe festiwale prezentujące nowe sztuki wizualne takie jak sound:frame w Wiedniu, Live Performers Meeting w Rzymie, czy VJ Fest w Istanbule. W Polsce można było ich zobaczyć m.in. na zeszłorocznym Free Form Festival. Stypendyści programu Artist-in-Residence w MuseumsQuartier w Wiedniu. Założyciele Share.Krakow, otwartej platformy zrzeszającej artystów nowych mediów. www.myspace.com/elektro_moon Podczas festiwalu Digitalia 2011 poddadzą cyfrowej metamorfozie Salę Kominkową przekształcając ją w pulsującą życiem przestrzeń. Przed pokazem artyści poprowadzą warsztaty pt: “GRID, CZYLI JAK SIĘ ROBI MAPPING”, podczas których zaprezentują podstawy wykonania mappingu przestrzennego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.