strefa akcji

_Reactable
Zagraj na instrumencie Björk!

Gwiazdą Festiwalu digital_ia.11 będzie hiszpański projekt muzyczny Reactable. Jest to grupa naukowców – muzyków wywodzących się z Uniwersytetu w Barcelonie, która stworzyła niezwykle innowacyjny instrument bazujący na niestosowanej dotychczas technologii. Polega ona na wpływaniu na brzmienie generowanego cyfrowo dźwięku poprzez manipulację obiektami na powierzchni podświetlanego stołu dotykowego. Jest to bardzo efektowne zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo. O atrakcyjności brzmienia świadczy chociażby fakt, że w swoich występach z Reactable korzysta znana na całym świecie wokalistka Björk. W trakcie warsztatów każdy będzie mógł zagrać na tym instrumencie, a wieczorem Carlos Lopez zagra na nim specjalny live-act.

_Sufferrosa
Sam zdecyduj o zakończeniu filmu!

SUFFERROSA to pierwszy polski internetowy film interaktywny. Powstał na podstawie oryginalnego scenariusza napisanego przez Dawida Marcinkowskiego – zrealizowany specjalnie pod kątem Internetu. Film składa się ze 110 interaktywnych scen i posiada 3 różne zakończenia. Zrealizowany został w 20 różnych lokalizacjach (scenografiach). W filmie uwzględniony jest upływ czasu – pojedyncza scena zmienia się za każdym razem gdy jest oglądana.

W SUFFERROSIE występuje 25 aktorów, w tym legendy polskiego filmu: Beata Tyszkiewicz, Ewa Szykulska, Jacek Fedorowicz oraz Ryszard Ronczewski. Kostiumy dla aktorów zaprojektowane zostały przez Monikę Surowiec oraz czołowych polskich projektantów mody. Po raz pierwszy w polskiej produkcji można usłyszeć takie gwiazdy jak Sonic Youth, Glass Candy, Tarwater, The KLF oraz polskich artystów jak Michał Urbaniak, Ścianka, Filip.

Możliwość komentowania jest wyłączona.